środa, 13 maja 2015

Recenzja dotycząca Darów Anioła : Miasto Kości

                        Dary Anioła : Miasto kości  Tom I


Dziewczyna ze skłonnością do wpadania w tarapaty, wampir , który zmaga się ze swoją mroczną naturą , półanioł, pogromca demonów.Połączyła ich miłość i walka, dzieli ich wszystko.Razem wkraczają do Miasta Kości...Nowy Jork. Uczennica college'u i utalentowana malarka, Clarissa „Clary” Fray ,mieszka z matką Jocelyn . Pewnego wieczoru dziewczyna wybiera się ze swoim najlepszym przyjacielem, Simonem, do modnego klubu Pandemonium i jest świadkiem morderstwa. Troje nastolatków z podobnymi tatuażami i dziwną bronią zabija na zapleczu niebieskowłosego chłopaka, a po chwili jego ciało rozpływa się w powietrzu. Zabójcy są zaskoczeni, że dziewczyna ich zobaczyła. Przedstawiają się jej jako Nocni Łowcy – pół ludzie, pół anioły, których zadaniem jest chronić Ziemię przed demonami. Tak Clarissa poznaje rodzeństwo Isabelle i Aleca Lightwoodów oraz ich adoptowanego brata, tajemniczego Jace'a Waylanda  Kiedy zaniepokojony Simon odnajduje Clary, okazuje się, że tylko ona widzi pogromców ciemności.
Niebawem dziewczyna znów spotyka Jace'a, który opowiada jej o magicznym podziemnym świecie pod Manhattanem i przekonuje ją, że wcale nie jest zwykłą nastolatką. Rozmowę przerywa im telefon od Jocelyn. Clarissa słyszy w tle hałasy, a kobieta krzyczy, by córka nie wracała do domu. Przerażona Clary biegnie jej na pomoc i zastaje splądrowane mieszkanie. Jej matka zniknęła, a w pobliżu czai się demon w ciele psa. Clary chroni się przed nim, kiedy była bliska śmierci zjawił się Jace i zabił demona. Jace zabrał Clary do miejsca, gdzie przebywali wszyscy nocni łowcy i wyjaśnił jej na jakiej zasadzie funkcjonują oraz jak powstała rasa Nocnych Łowców. Według legendy anioł Razjel dał ludziom kielich, miecz i lustro. W kielichu, znanym potem jako Kielich Anioła, anioł zmieszał swoją krew z krwią ludzi, a ci co się z niego napili zostali Nocnymi Łowcami tak jak potem ich potomkowie. Jace i Clary przeżyli razem wiele przygód a wszystko po to by odnaleźć cenny Kielich Anioła przed upadłym Nocnym Łowcą, tajemniczym Valentinem...


Ta książka jest bardzo wciągająca i emocjonująca. Bardzo mnie zaciekawiła i  przeczytałam wszystkie części Darów Anioła.Żałuje że nie ma VII części.Jest również ekranizacja pod takim samym tytułem. 

Zdjęcia 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz